تبلیغات
Gunesh - تک تیر انداز دراگانوف
Gunesh
فضیلت انسان در نگهداشتن حدوسط میان افراط و تفریط است . ارسطو

javahermarket

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1389


نام دیگر این اسلحه SVD نیز می باشد مخفف Snaiperskaya Vintovka Dragunov به معنی اسلحه دوربین دار دراگانوف .


نوع :
تفنگ دوربین دار اتوماتیك و نیمه اتوماتیك انفرادی

كشور سازنده :
اتحادیه جماهیرسوسیالیستی شوروی

كالیبر :
۶۲/۷میلیمتر

طول اسلحه: 1125 میلیمتر
طول لوله :
620 میلیمتر

وزن بدون دوربین:
۳۱/۴ كیلوگرم

نواخت تیر علمی :
30 تیر در دقیقه

دقت آتش :
2000 متر

تعداد تیر در خشاب :
10 تیر


نوع دوربین : PSO-1 همراه با روشن كننده هدف


ب) مشخصات :

SVD به عنوان یك اسلحه دوربین دار استاندارد ساخته نشد . در حقیقت وظیفه اصلی آن محقق كردن هدف ارتش روسیه برای افزایش برد مفید آتش هر پیاده نظام بالاتر از 600 متر و همچنین پشتیبانی آتش , از نفرات خودی .SVD دارای وزن كم , نسبتا دقیق و دارای برگه نظام آتش دو وضعیتی است : تك تیر و اتوماتیك .
اولین آزمایش موفقیت آمیز در کارخانه ایژماش روی SVD در سال 1958 انجام شد كه منجر به آن شد در سال 1963 اسلحه سازمانی روسیه شود.

SVD در هر شرایط قابل اطمینان است و برای جنگهای سنگین طراحی شده است .
آخرین تغییراتی كه روی SVD لحاظ شد الف) دسته چوبی جلویی آن به شكل پلیمر در آمد ب) برای حمله های هوایی قنداق تاشو ساخته شد ج) لوله آن كوتاه تر و به 550 میلیمتر رسید .

تمام اصلاحات یاد شده در جنگهای زیادی آزمایش شد نظیر آخرین جنگ چچن و جنگ افغانستانThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 792x473 and weights 98KB.
__________________
 
معرفی اسلحه اسنایپر کالیبر پنجاه BARRETT XM500 جدیدترین عضو خانواده BARRETT :


پس از آنکه شرکت BARRETT FIREARM اسنایپر معروف و پر کاربرد M – 82 را تولید کرد و به مقیاس وسیعی در سراسر جهان توزیع کرد ، در سال 2002 تصمیم گرفت که به گونه بولپاپ این اسلحه را نیز طراحی کند . این کار دو دلیل داشت : طول و حجم M – 82 بسیار زیاد بود و خیلی جا گیر بود و همچنین از نظر حمل توسط نیروها بسیار بد قلق بود ( اسنایپر M – 82 دارای 1448 میلیمتر طول می باشد ) همچنین کاربران نظامی این اسنایپر از وزن بالای این اسلحه نیز گله مند بودند . ( اسنایپر M – 82 دارای 12.9 کیلوگرم وزن خالی بدون خشاب و دوربین می باشد و دارای وزن رزمی 14.6 کیلوگرم می باشد ) . در سال 2006 شرکت BARRETT FIREARM اسلحه اسنایپر XM 500 را به بازار عرضه کرد که در واقع نمونه BULLPUP اسنایپر M – 82 بود . اسنایپر جدید XM 500 نسبت به پدربزرگ خود کاهش چشمگیری در طول و حجم کلی اسلحه داشته است ، به طوریکه طول کلی اسلحه معادل 1168 میلیمتر می باشد . ( یعنی دقیقا برابر با اسنایپر HK – PSG -1 ) به دلیل اتصال تلسکوپی لوله به چامپر شلیک اسلحه لگد لوله به نسبت پدربزرگ خود کاهش نسبی داشته است و همچنین با بکار بردن لایه های فنری و فلزی ما بین انتهای اسلحه و انتهای بولت اصلی اسلحه قرار دارد ، نیروی لگد اسلحه را پخش کرده و لگد اسلحه نیز به نسبت پدربزرگ خود کاهش نسبی خوبی داشته است به صورتی که افرادی با توان جسمانی معمولی نیز توان استفاده و شلیک با این اسنایپر را دارند ( اسنایپر M – 82 به دلیل لگد سنگین خود تنها به وسیله افرادی با جثه بزرگ و قوی قابل استفاده است ) . امروزه از این اسنایپر بیشتر به عنوان یک اسلحه ANTI MATERIAL در نیروهای نظامی ایالات متحده استفاده می شود . و از آن بیشتر برای شلیک به خودرو های زرهی سبک استفاده می شود . مکانیسم عمل این اسلحه نیز همانند پدر بزرگ خود فشار غیر مستقیم گاز ( ROTARY BOLT ) است . محفظه گاز و پیستون پنوماتیک در بالای لوله تعبیه شده است . از آنجایی که سیستم مسلح سازی این اسنایپر به صورت پنوماتیک است ، این اسلحه اسنایپر سرعت شلیک بیشتری نسبت به M82 دارد ( قابلیت SPEED FIRE ) . اسلحه از کالیبر استاندارد 50 ایالات متحده 12.7*99MM BMG استفاده می کند . ظرفیت خشاب اسلحه نیز 10 گلوله است . قسمت قنداق اسلحه از جنس لاستیک های نرم ساخته شده است . سایتهای هدفگیری این اسنایپر دقیقا مشابه اسنایپر M82 می باشد . هر چند که گونه های دقیقتری از دوربین هدفگیری مخصوص این اسلحه اسنایپر ساخته شده است . وزن این اسنایپر نیز با خشاب خالی و بدون دوربین معادل 11.8 کیلوگرم می باشد و وزن رزمی آن با خشاب فول و دوربین نشانه گیری معادل 13 کیلوگرم است . از نظر کاهش وزن نمونه جدید به نظر می رسد شرکت BARRETT FIREARM توفیق چندانی در کاهش وزن این اسنایپر نداشته است . چرا که وزن این اسنایپر به نسبت اسنایپر M82 تنها معادل 1100 گرم کاهش وزن داشته است . این کاهش وزن نیز به علت کوتاه شدن طول اسلحه است نه استفاده از مواد پلیمری . علت اصلی سنگینی این اسنایپر نیز وجود سیستم های سنگین پنوماتیک به کار رفته در سیستم مسلح سازی اسلحه است . ( یک نکته : اگر در ساختمان M82 نیز از سیستم های پنوماتیک استفاده می شد وزن آن به حدود 19 کیلوگرم می رسید )
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 713x475 and weights 81KB.
 
 
 

اسلحه اسنایپر مدرن BARRETT 98 BRAVO ... شاهکار اسنایپر های آمری
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 650x173 and weights 15KB.

این اسنایپر یکی از نهایی ترین محصولات شرکت BARRETT FIREARM که زیر مجموعه ای از مجموعه US – BASED COMPANY می باشد ، است . شرکت BARRETT FIREARM پس از آنکه اسنایپر موفق و بی نظیر M – 82 را تولید و روانه بازار کرد ، بسیار مورد توجه قرار گرفت . اما وزن بسیار سنگین آن ( وزن رزمی M – 82 معادل 14.2 کیلوگرم است ) مورد نارضایتی قرار گرفت . چرا که اسنایپر M – 82 بیشتر به عنوان یک اسلحه آنتی متریال طراحی و تولید شده بود و دارای قدرت بیش از حد نیاز برای مورد هدف قرار دارن انسان در اهداف بیش از یک کیلومتر بود . این انگیزه سبب شد که شرکت BARRETT FIREARM دست به تولید یک اسنایپر با بردی در حد برد M – 82 اما با قدرتی کمتر و وزنی سبکتر بزند . این اسنایپر که بر مبنای طراح توسعه سلاح هدف ساخته شده بود ، اسنایپر BARRETT 98 BRAVO نام گرفت که دارای قدرتی کمتر از M - 82 اما دقتی فوق العاده بیشتر از آن می باشد .

اسنایپر فوق العاده دقیق و قدرتمند BARRETT 98 B به منظور مورد هدف قرار دادن انسان ( توجه کنید - انسان – نه مثل M – 82 به عنوان آنتی متریال ) در اهداف بسیار دور و معمولا بیش از یک کیلومتر طراحی و تولید شده است . در ساخت این اسنایپر به عواملی مثل برد ، دقت ، سبکی توجه زیادی شده است . این اسنایپر از دو کالیبر استفاده می کند : یکی کالیبر 408 CHAYTAC و دیگری کالیبر 338 LAPUA MAGNUM . البته این اسنایپر در بیشتر موارد از کالیبر 338 LAPUA MAGNUM استفاده می کند و کالیبر 408 CHEYTAC هنوز در مرحله تحقیقات به سر می برد و هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است . برد مفید این اسنایپر با کالیبر لاپوا مگنوم معادل 1700 متر و با کالیبر چیتاک معادل 1900 متر می باشد که دارای برد مفیدی برابر با برد مفید M – 82 است . از نظر دقت این اسنایپر دارای دقت 5. در مقیاس MOA می باشد و از این نظر با اسنایپرهایی مثل DSR – 50 و INTERVENTION مقایسه می شود . از نظر سبکی نیز در ساخت این اسنایپر به میزان زیادی از پلیمر های مقاوم و سبک استفاده شده است ، قطعاتی مثل لوله و فرام نیز از آلیاژهای مخصوص ترکیبات آلومینیم ساخته شده است که فوق العاده سبک و فوق العاده مقاوم هستند . به وسیله به کار گیری پلیمر و آلیاژهای آلومینیم در ساخت این اسنایپر ، وزن کلی این اسنایپر کاهش فوق العاده چشمگیری داشته است . وزن خالی این اسنایپر معادل 6.1 کیلوگرم است و وزن رزمی آن نیز معادل 7.15 کیلوگرم در کالیبر LAPUA MAGNUM و معادل 7.8 کیلوگرم در کالیبر CHAYTAC است . برای مقایسه بد نیست بدانید اسنایپر HK – PSG 1 با کالیبر 51*7.62 میلیمتر استاندارد ناتو دارای 8.1 کیلوگرم وزن خالی و 8.6 کیلوگرم وزن رزمی می باشد و دارای برد 600 متر می باشد . ( فکر کنم با این مقایسه به میزان فن آوری و تکنولوژی به کار رفته در طراحی و ساخت این اسنایپر پی برده باشید ) .

اسنایپر BARRETT 98 B برای مسلح کردن داری سیستم دستی یا همان ROTATE BOLT می باشد . لوله در محل اتصال به بولت اصلی اسلحه به صورت تلسکوپی طراحی شده است و دارای امپدانس صفر می باشد . این طراحی اتصال لوله ، کمک زیادی به کاهش لگد اسلحه کرده است . همچنین انتهای بولت اصلی اسلحه نیز در قسمت اتصال به فریم اسلحه سه لایه ضربه گیر تعبیه شده است . انتهای قنداق نیز مجهز به فوم های ضربه گیر می باشد . مجموع این سه ویژگی باعث شده است که این اسنایپر با اینکه از کالیبرهای بزرگی مثل لاپوا مگنوم و چیتاک استفاده می کند ، اما لگدی بسیار جزئی و اندک داشته باشد . قبضه و ماشه اسلحه به صورت کاملا ارگونومیک طراحی شده است و همچنین ضامن امنیتی اسلحه نیز در قسمت بالای قبضه تعبیه شده است . خشابها که دارای ظرفیت ده گلوله می باشند ، نیز از جنس پلیمر ساخته شده اند و این کمک شایانی به گاهش وزن کلی اسلحه می کند و همچنین به افزایش میزان مهمات قابل حمل توسط کاربر کمک می کند . طراحی قنداق این اسنایپر نیز کاملا جدید و ابتکاری است . قنداق این اسنایپر امکان قرار دادن صورت و فک را بر روی آن فراهم می آورد و به این ترتیب کاربر اسلحه می تواند در زمانهای طولانی که در حالت SNIPE قرار دارد ، از قنداق به عنوان استراحت گاه سر و گردن استفاده کند و به هیچ وجه از استفاده طولانی از این اسنایپر خسته نخواهد شد . این اسنایپر دارای یک ریل استاندارد PICATINNY می باشد و همان گونه که در تصویر قابل مشاهده است فاقد هر گونه سایتهای هدفگیری فلزی ( شیار و مگسک ) می باشد و تنها می توان سایتهای هدفگیر اپتیکی را بر روی آن نصب کرد . انواع متنوعی دوربینهای اپتیکی برای این اسنایپر طراحی شده است . دوربین معمولی با توانایی زوم 20X ، دوربین مخصوص استفاده در شب ، همچنین این اسنایپر مجهز به یک مدار الکترونیکی PDA و نرم افزار مخصوصی است که به وسیله آن می توان جهت بالستیک و مکان دقیق گلوله را تعیین مکان کرد . همچنین دارای یک مسافت یاب لیزری از نوع BORS می باشد و همچنین سنسور ESK – 4000 / S برای تعیین جهت وزش باد و انطباق شلیک با آن می باشد . همه این تجهیزات الکترونیکی بر روی دوربین اپتیکی مخصوص نصب شده است که همان طور که در تصویر می بینید در قسمت بالای ویزور اصلی سایت هدفگیری اپتیکی صفحه کوچکی دیده می شود که بر روی آن اطلاعات الکترونیکی مربوط به موقعیتهای جوی و هدف کاملا قابل مشاهده است . این اسنایپر به لحاظ دارا بودن این امکانات الکترونیکی یکی از دوربردترین و دقیق ترین اسنایپرهای حال حاضر به شمار می رود . تفنگداران دریایی ایالات متحده و نیروهای ویژه ایالات متحده بیشترین استفاده کنندگان این اسنایپر دقیق و قدرتمند هستند . کانادا ، رژیم غاصب صهیونیستی ، ایتالیا ، فرانسه و انگلستان نیز از استفاده کنندگان این اسنایپر به شمار می روند .
در تصویر زیر مسافت یاب لیزری و سنسور ها کاملا مشخص است .مشخصات اسنایپر BARRETT 98 BRAVO
طول کلی / 1264 میلیمتر
طول لوله / 686 میلیمتر
ظرفیت خشاب / 10 گلوله

 
 

تفنگ تک تیر انداز Lobaev SVL
در حالی که اکثر اسلحه های اسنایپر ( کمین گر ) توسط شرکت های معروف روسی در این کشور معرفی و تولید میگرددند
یک شرکت کوچک توانست با معرفی این زیبای کوچک برای خود آبرو و اعتباری بسیار بدست آورد
شرکت Tsar-Cannon Ltd یا ООО Царь-Пушка کار ساخت و طراحی این اسنایپر خوش دست را بر عهده داشته است.پایه اصلی نگهدارنده این سلاح که تاثیر بسیاری در عملکرد آن دارد با طراحی بسیار دقیق ساخته شده است .

قنداق با طراحی اختصاصی از فیبر کربن و پلاستیک که قابلیت تنظیم برای تک تیر انداز را دارا میباشد .لوله این سلاح از فولاد زد زنگ در طولهای مختلف ساخته شده و تنها زمان لازم برای تعویض لوله این سلاح ۲ دقیقه عنوان شده است.

برد موثر بیان شده از طرف کارخانه سازنده با بکارگیری مهمات مخصوص ۴۰۸ سی تی - ۲۲۰۰ متر با ظریب خطای 0.3 MOA تظمین شده است .این اسلحه در مسابقات اخیر اسنایپرها ( کمین گر ) توانست جوایز ارزنده و رتبه های بالائی را به خود اختصاص دهد.

تعداد محدودی از این سلاح برای واحد های نخبه روسی ساخته و اکثرا برای گارد محافظین ریاست جمهوری و یا مقامات بالای روسی استفاده میشود.
مشخصات :


کالیبر :

408 Chey-tac
وبرخی مهمات دیگر در صورت وجود


طول :

متناسب با سفارش خریدار

وزن :

متناسب با سفارش خریدار

لوله :

متناسب با سفارش خریدار


مکانیزم :

تک شات یا ۵ تیر با خشاب (متناسب با سفارش)
منبع میلیتاری
 طبقه بندی: سلاح و جنگ افزار، 

javahermarket

ارسال توسط karim firouzi
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

javahermarket

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس