تبلیغات
Gunesh - سلاح و جنگ افزار
Gunesh
فضیلت انسان در نگهداشتن حدوسط میان افراط و تفریط است . ارسطو

javahermarket

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 اسفند 1389

سلاح بولپاپ STEYR AUG اسلحه سازمانی ارتش اتریش
سلاح بولپاپ STEYR AUG اسلحه سازمانی ارتش اتریشارتش اتریش از سال 1960 ، به دنبال سلاحی بود تا آن را جانشین سلاح STG-58 یا همان FAL بلژیكی مورد استفاده خود كند. كار طراحی و ساخت سلاح مذكور ، به كارخانه اشتایر سپرده شد. چرا كه در آن زمان ، 3 تن از طراحان سرشناس كشور اتریش یعنی هرست وسپ ، كارل واگنر و كارل موسر در این كارخانه مشغول بودند. نماینده ارتش اتریش در این پروژه ، فردی به نام سرهنگ والتر اشتول بود. سلاح مورد نظر ، در سال 1977 طراحی و ساخته شد و با نام STG-77 به ارتش اتریش تحویل داده شد. ارتش اتریش نیز پس از انجام تست های مختلف بر روی این سلاح ، جواز ساخت آن را صادر كرد.
تولید انبوه این سلاح ، از سال 1978 آغاز شد. هنوز یك ماه از تولید این سلاح نگذشته بود كه صدها هزار قبضه از آن ، توسط كشورهای استرالیا ، زلاندنو ، عمان ، مالزی ، عربستان سعودی ، ایرلند و چند كشور دیگر پیش خرید شد. گارد ساحلی امریكا را نیز می توان از مشتریان پروپا قرص این سلاح دانستسلاح AUG را می توان موفق ترین سلاح بولپاپ تولید سری در جهان به حساب آورد. بسیاری از كارشناسان سلاح ، AUG را یك طرح انقلابی می دانند كه البته این ادعا ، چندان هم صحت ندارد. سلاح AUG را می توان یك تركیب حرفه ای و دقیق از چند سلاح شناخته شده دانست
طرح بولپاپ AUG از سلاح هایی چون انفیلد EM-2 انگلیسی ، FAMAS فرانسوی و TKB-408 ساخت شوروی كپی شده است. نشیمنگاه خزانه لوله منحصر به فرد این سلاح كه از جنس پلاستیك مخصوصی ساخته شده هم از مسلسل TKB-022 ساخت شوروی اقباس شده است.البته سلاح FAMAS فرانسوی هم به قطعه مشابهی مجهز می باشد

این تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 1317x637 و حجم آن 333KB می باشد.

دوربین نصب شده بصورت استاندارد هم در سلاح انفیلد EM-2 وجود دارد. درمجموع می توان سلاح AUG را یكی از انعطاف پذیرترین سلاح هایی دانست كه تاكنون ساخته شده است. قابلیت تعویض كالیبر سلاح از 56/5 به 9 میلیمتر Luger ، یكی از مشخصه های این سلاح است كه كاربرد آن را برای انواع نیروهای ارتشی و پلیسی ممكن می سازد.

عملكرد گلنگدن چرخشی و بسته AUG ، به واسطه نیروی گاز باروت صورت می گیرد. بدنه سلاح ، تمامآ از آلومینیم تزریقی ساخته شده و با نوارهای فولادی تقویت شده است. یكی از وظایف این نوارهای فولادی ، قفل كردن لوله متحرك سلاح به گلنگدن چرخشی آن می باشد.

این تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 296KB می باشد.

این كار باعث كاهش تنش های وارده به بدنه سلاح می شود. همچنین این نوارهای فولادی ، نقش یك ریل مخصوص را ایفا می كنند كه حمال گلنگدن بر روی آن ، به عقب و جلو حركت می كند. پیستون گاز این سلاح ، از نوع كورس كوتاه بوده و درون سیلندری كه به پیستون گاز سلاح متصل است حركت می كند. پیستون گاز دارای فنر مجزایی می باشد كه درون سیلندر قرار گرفته است. مكانیزم گاز این سلاح ، دارای رگلاتور مخصوصی است كه در 3 حالت تنظیم می شود. حالت كم فشار و فشار متوسط برای مواقع عادی و حالت پرفشار نیز برای پرتاب نارنجك تفنگی در نظر گرفته شده است.

این تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 284KB می باشد.

مكانیزم گلنگدن سلاح ، شامل یك حمال گلنگدن با دو شیار تورفته است. شیار سمت چپ ، مستقیمآ به دستگیره گلنگدن وصل شده و شیار سمت راست ، حركت پیستون گاز را به گلنگدن منتقل می كند. گلنگدن چرخشی سلاح دارای 7 زبانه است. گلنگدن استاندارد دارای یك پوكه پران می باشد كه در سمت راست آن تعبیه شده است. ولی پوكه پران نوع سفارشی كه برای افراد چپ دست ساخته شده است در سمت چپ می باشد. فنر ارتجاع دوتایی سلاح در پشت حمال گلنگدن قرار گرفته اند و در حالت خلاص ، تا نصف درون حمال گلنگدن فرو رفته اند. گلنگدن سلاح ، پس از شلیك آخرین گلوله عقب می ماند و پس از تعویض خشاب ، باید دستگیره گلنگدن را بكشید تا گلنگدن خلاص شده و به جلو رانده شود.

این تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 1024x768 و حجم آن 179KB می باشد.


مكانیزم گلنگدن سلاح ، شامل یك حمال گلنگدن با دو شیار تورفته است. شیار سمت چپ ، مستقیمآ به دستگیره گلنگدن وصل شده و شیار سمت راست ، حركت پیستون گاز را به گلنگدن منتقل می كند. گلنگدن چرخشی سلاح دارای 7 زبانه است. گلنگدن استاندارد دارای یك پوكه پران می باشد كه در سمت راست آن تعبیه شده است. ولی پوكه پران نوع سفارشی كه برای افراد چپ دست ساخته شده است در سمت چپ می باشد. فنر ارتجاع دوتایی سلاح در پشت حمال گلنگدن قرار گرفته اند و در حالت خلاص ، تا نصف درون حمال گلنگدن فرو رفته اند. گلنگدن سلاح ، پس از شلیك آخرین گلوله عقب می ماند و پس از تعویض خشاب ، باید دستگیره گلنگدن را بكشید تا گلنگدن خلاص شده و به جلو رانده شود
مكانیزم چكاننده سلاح ، به عنوان یك واحد مجزا و از جنس پلاستیك ساخته شده است. تنها فنر و پین های این واحد ، از فولاد ساخته شده اند. این واحد ، در قنداق جاسازی شده و به واسطه دو میله مخصوص ، به ماشه سلاح وصل شده است. برگه ناظم آتش سلاح ، در قسمت بالای دستگیره تپانچه ای شكل تعبیه شده و از نوع یك تكه صلیبی شكل است. مزیت این برگه ناظم آتش ، سادگی و دوام زیاد آن است. برای شلیك در حالت تكتیر ، باید ماشه را تا نصف كورس كشید. كشیدن ماشه تا آخر ، باعث شلیك رگباری می شود. حافظ ماشه بزرگ آن ، باعث می شود تا دست به طور كامل درون آن قرار گیرد. مكانیزم نشانه روی AUG ، مجهز به یك تلسكوپ 5/1X است. دایره كوچكی كه درون این لنز قرار گرفته طوری تنظیم شده است كه قطر آن ، با قد یك سرباز كه در فاصله 300 متری قرار گرفته برابر باشد. مدل های اولیه AUG ، دارای مكانیزم نشانه روی مكانیكی و تاشویی بودند كه در محل قرار گیری دوربین (پایه دوربین) قرار گرفته و برای شرایطی كه دوربین نصب نشده باشد در نظر گرفته شده بودند. ظرفیت خشاب پلاستیكی این سلاح در كالیبر 56/5 معادل 30 تیر و در كالیبر 9 میلیمتری لوگر معادل 42 تیر است.


مشخصات فنی:
كالیبر: 56/5 یا 9 میلیمتری لوگر در مدل AUG
مكانیزم مسلح شدن: فشار غیرمستقیم گاز باروت
نوع گلنگدن: چرخشی
وزن: 3800 گرم
نواخت تیر: ۵۷۰ تیر در دقیقه
برد مفید ۴۰۰ تا ۴۵۰ متر در لوله بلند
طبقه بندی: سلاح و جنگ افزار، 

javahermarket

ارسال توسط karim firouzi
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

javahermarket

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس